پنل ورود

لگو ذهن خلاق

ذهن خلاق

داستان ذهن خلاق ایده به وجودآوردن موسسه ذهن خلاق ، نگرانی‌های بسیاری بود که برای رشد و تقویت توانایی‌های دستی و هنری و خلاقیت ذهنی فرزندم و به بیان بهتر تمام کودکان اطرافم داشتم این داستان مهیج از ابزار کار و کاردستی‌های بسیار زیاد دخترم که بیشتر آن‌ها را از کشور آلمان تهیه کرده بودم از سال 91 آغاز گردید وقتی در پروژه‌های مدرسه‌ی دخترم از آن ابزار کار و مواد اولیه استفاده می‌کردم اشتیاق فراوانی در مربی‌ها و هم‌کلاسی‌های فرزندم برای استفاده از آن وسایل می‌دیدم.

به دلیل محدودیت و دشواری در تهیه آن‌ها، این فکر که تمام فرزندان این سرزمین سزاوار بهره بردن از این امکانات آموزشی و پرورشی هستند را در من به وجود آورد.

ذهن خلاق تا اکنون نتیجه حاصل شده از پروراندن و به اشتراک گذاشتن آن ایده می‌باشد در سال 88 برای بالا بردن سطح رفاه و آرامش مادر و نوزاد سایتی به نام "مکسی شاپ" راه انداختم که کالاهای خاص و مورد نیاز در آن را از کشور آلمان و فرانسه وارد می‌کرده و در دسترس مادران و نوزادان قرار می‌دادم. وقتی ایده اولیه کاردستی‌ها را می‌پروراندم با توجه به تجربیات سایت مکسی شاپ، تصمیم به تقویت و گسترش بخش سرگرمی و کاردستی گرفتم که آن تصمیم تبدیل به سایت و مرکز تخصصی کاردستی و خلاقیت ذهن خلاق شد. در ابتدای فعالیت با تیم جوان و البته با تجربه در این حوزه اقدام به جمع آوری نتایج نیازسنجی در سطح جامعه نموده و اهمیت تربیت و تقویت مهارت‌های فرزندانمان از بدو تولد تا بزرگسالی، ما را به این واقعیت آگاه کرد که نیاز جامعه ما فراتر از یک سری ابزار و وسایل اولیه کاردستی است.

لذا با کمک فعالان و متخصصان در این حوزه به جمع‌آوری و تدوین برنامه‌های آموزشی و فرهنگی در ذهن خلاق کردیم برای پیاده سازی این همه ایده و فکر و خلاقیت باید زیرساخت حرفه‌ای و کامل‌تری بنا می‌کردیم. با توجه به این اهمیت، دفتر آلمان را تاسیس کردیم تا با دارا بودن بخش آموزشی مجرب و متخصص برای جمع‌آوری الگوهای آموزشی و خلاقیتی و نیز اخذ نمایندگی‌های رسمی و مرتبط با فعالیت‌های ذهن خلاق بتوانیم بستر قابل عرضه‌ای را بسازیم. یکی از رویکردهای اصلی ذهن خلاق ارتباط کتاب و کتابخوانی با کاردستی و خلاقیت است و این مهم با داشتن نمایندگی‌های رسمی از انتشارات آلمانی کاملا مهیا می‌شود تیم ذهن خلاق در فضایی آموزشی و فرهنگی گرد هم آمدند تا با تجربیات نیروهای مرتبط و با پشتیبانی دفتر آلمان و استفاده از روش‌های آموزشی نوین اروپایی و البته بومی‌سازی شده متناسب با فرهنگ و نیاز جامعه نسبت به آسیب‌ها نیز فعالیت‌هایش را برنامه ریزی، طراحی و به مرحله تولید برساند موضوعات و فعالیت‌های ذهن خلاق در قالب بسته‌های کاردستی و خلاقیت و نیز برگزاری کارگاه‌های تخصصی بر پایه اصول اولیه و لازم زندگی ما است. از مهارت‌های زندگی تا تقویت مهارت‌های دستی و هنری و خلاقیت کودکانمان که می‌تواند پایه و اساسی محکم و استوار برای ساخت آینده فرزندانمان باشد.